MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesi Konya’da seçmenden Cumhur İttifakı adayları için destek istedi. Hafta sonu Konya merkez ve ilçelerinde programlarda yer alan Kalaycı, MHP Konya İl Başkanlığının yeni il binasının açılışına katıldı. Konyaspor – Adana Demirspor maçını izleyerek taraftarla bir araya gelen Kalaycı daha sonra Ülkü Ocakları Konya İl Başkanlığının düzenlediği ‘Kutadgu Bilig Ödüllü Bilgi Yarışması - Türk Gençlik Programı’na katıldı. 

AK Parti Karatay, Meram ve Selçuklu İlçe Seçim Koordinasyon Merkezlerini ziyaret ederek ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarıyla buluşan Kalaycı, Konya Ticaret Odası (KTO) Uluslararası Fuar Merkezi'nde toplam 100 bin metrekare sergi alanında düzenlenen 20. Tarım Fuarını gezdi. Sektör temsilcileri ve çiftçilerle görüşen Kalaycı fuar hakkında bilgi aldı. 

MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak ve İl Başkanı Remzi Karaaslan ile parti yöneticilerinin de katıldığı fuar gezisinde konuşan Kalaycı, Türkiye’nin en büyük tarım fuarının Konya’da yer almasının gurur verici olduğunu söyledi. 

MHP'li Büyükataman'dan Abdülkadir Selvi'ye tepki: Cumhur İttifakı bu kirli kelime oyunlarını yutmaz MHP'li Büyükataman'dan Abdülkadir Selvi'ye tepki: Cumhur İttifakı bu kirli kelime oyunlarını yutmaz

Kalaycı, Konya’nın üretiminde iddialı olduğu otomotiv yedek parçaları ve gıda sektöründe uluslararası fuar düzenlenmesi yönündeki girişimlerin her zaman destekçisi olacaklarını belirterek, “Konyamız başta traktör olmak üzere tarımsal makine üretiminde önde gelen ve sektöre ismini yazdırmış bir ilimiz. Konyalı firmalarımızla gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 1.5 milyar dolarlık tarım makineleri ve ekipman ihracatı var, bunda Konya’nın payı büyük. Bunun yanı sıra Konya’nın iddialı olduğu otomotiv yedek parçaları ve gıda üzerine de hem KTO hem de fuar firması yetkilileriyle yaptğımız görüşmelerde burada yeni fuar girişimleri olduğunu öğrendik. Biz de MHP olarak bu girişimlerin her zaman yanındayız. Yeni fuarlar Konya ekonomisine katkı demektir. Fuarın organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi