Bakan Yerlikaya ve çalışma arkadaşlarını tebrik eden Kalaycı, "MHP olarak verilen mücadelede her an sizlerin yanındayız." dedi.

Kalaycı, Türkiye'de 15 Temmuz 2016'daki hain işgal girişiminden sonra terörle mücadele anlayışına yeni bir istikamet kazandırıldığını, terörü kaynağında yok etme ve savunma yerine taarruz stratejilerinin kararlılıkla uygulandığını vurguladı.

Türkiye'nin terörün kökünü kurutmak için kararlı bir mücadele yürüttüğünü, güvenlik güçlerinin destan yazdığını söyleyen Kalaycı, "Terörle mücadeleden geri dönüş yoktur. Küresel emperyalizmin, yeminli Türkiye düşmanlarının içimize kadar sızmış etki ajanları bunu iyi bilmelidir." diye konuştu.

Binali Yıldırım, Nevşehir'de "Öğretmen Semiha Yıldırım Anaokulu"nun açılışına katıldı Binali Yıldırım, Nevşehir'de "Öğretmen Semiha Yıldırım Anaokulu"nun açılışına katıldı

Kalaycı, belediye başkanlarının görevden alınması ve kayyum atanmasına ilişkin eleştirilere de tepki göstererek, "Terör örgütüne yardım ve yataklık yapan, milletimizin imkan ve kaynaklarını terör örgütüne aktaranları görevden almayacaksınız da ne yapacaksınız? Ne demokrasi ne özgürlük ne de insan hak ve hukuku terörün banisi ve bahanesi olamaz." ifadelerini kullandı.

Kalaycı, güvenlik güçlerinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda son iki yılda çok önemli düzenlemeler yapıldığına dikkati çekerek, "İnşallah, kamuda birinci dereceye gelen tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi de sağlanacaktır." dedi.

Kaynak: AA