Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen Eurosatory 2024 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı sırasında ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, ASOJ ürünüyle ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’a açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili olarak Ahmet Akyol tarafından yapılan açıklamada, “ASOJ ismini verdiğimiz İHA’ya yönelik stand-off jammer ürünümüz yine dünyada yapılamayan konseptleri yapmak anlayışından çıkan gerçekten oyun değiştirici olacağını düşündüğümüz bir ürün ailemiz. ASOJ, Türkiye’nin gerçekten dünyaya liderlik ettiği İHA’larımız ile elektronik harp yetkinliğimizi buluşturmayı ve stand-off jammerı İHA’lar üzerinden dünyada ilk defa yapan ülke ve ürün haline getirmeyi hedeflediğimiz bir çözüm.

İsrail’in yeni obüsü görücüye çıktı İsrail’in yeni obüsü görücüye çıktı

Bununla kalmıyor, aynı anda; HF, UHF ve radar bantlarını hem ESM hem jamming olarak kapsayan ve bunu insansız platformdan yapan bir çözümü Savunma Sanayii Başkanlığımız öncülüğünde başlattık. Çok yolunda giden bir proje, BAYKAR firmamız ile birlikte AKINCI İHA üzerinde uygulanıyor ve gerçekten bittiğinde ‘oyun değiştirici teknoloji’ kavramının içini tam olarak dolduran bir yetkinliği kazanmış olacağız.

Röportajın Tamamı:

Elektronik harp bizim gerçekten mükemmeliyet merkezi olarak adlandırabileceğimiz bir faaliyet alanımız. Türk Silahlı Kuvvetleri’mizle 30 yılı aşkındır denizde, karada, havada çok kritik yetkinlikler geliştirdik. Bunu ASOJ, konsept olarak da oyun değiştirici bir anlayışla taçlandıracak bir ürünümüz. Bu konuda çalışan bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com